7. Dönem Toplu Sözleşmede 4688 Sayılı Yasa Ön Planda

Memur-Sen’in 39. İl Temsilcileri Toplantısı, 7. Dönem Toplu Sözleşme meselesi üzerine Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlendi. Toplantı, verilen zam teklifinin ardından atılması gereken stratejik adımları ele alarak istişarelerde bulundu.

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, önemli bir dönemde bulunduklarını ifade ederek, “Toplu sözleşmede son kavşağa girdik. Sizlerin de kamuoyunda takip ettiği gibi bu dönemki toplu sözleşmede 967 talep masada ve böyle bir zeminde müzakere süreci ister istemez uzun sürüyor. Ön müzakere ile müzakere sürecinin birleştiği geleneğin dışına çıkıldığı bir dönem oluyor. Gelinen nokta itibariyle her talebi tek tek masada görüştük. Hizmet kollarında önemli bir aşamaya gelindi. Şu ana kadarki zamanı özellikle son günlerde verimli bir şekilde kullandık. Masa doğal olarak stresli geçiyor” şeklinde konuştu.

Yalçın, 4688 sayılı yasanın baştan sona ele alınması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Önümüzdeki yıl bunu çalışma konusunda prensipte anlaşmış durumdayız. Diğer taleplerimizle ilgili ciddi görüşmelerimiz oldu ve sonuç almak için ısrarımız sürüyor. Biz bu süreçte eylem ve söylemlerimizin dışında diplomasi boyutuyla kritik dokunuşlar yaptık.”

Toplantıda, Memur-Sen İl Temsilcileri de sırayla söz alarak görüşlerini paylaştı. Enflasyonist koşullarda kamu işvereni tarafından sunulan teklif ve hizmet kollarındaki kazanımlara yönelik görüşler istişare edildi. Toplantı, sendikanın üyelerini ve kamu çalışanlarını ilgilendiren bu önemli süreçte alınacak stratejik kararların şekillendirilmesine katkı sağladı.

PinPin
Yorum yapın