Aile Diş Hekimliği Uygulamalarında Güncel Durumlar Neler Değişti?

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, aile diş hekimliği uygulamasının kentte etkin bir şekilde yürütüldüğünü açıkladı. Kentte görev yapan 8 diş hekimi ile hizmet verilen aile diş hekimliği uygulaması, halkın sağlıklı dişlere sahip olması için önemli bir hizmet olarak öne çıkıyor. Dr. Değirmencioğlu, aile diş hekimliği uygulamasının kapsamını ve etkinliğini detaylı bir şekilde aktardı.

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Müge Şebnem Şahin ve diş hekimleriyle bir araya gelerek aile diş hekimliği uygulamasının durumunu değerlendirdi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, toplantının verimli geçtiği ve aile diş hekimliği uygulamasının kentte etkin bir şekilde devam ettiği belirtildi. Dr. Değirmencioğlu, sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, aile diş hekimliği uygulamasının erken çocukluk döneminde ağız sağlığı bilincinin oluşturulmasını hedeflediğini ve Kırşehir’de 8 diş hekiminin uygulamada görev aldığını belirtti. Değirmencioğlu, uygulamanın daha sağlıklı nesiller yetiştirilmesini, ağız ve diş sağlığı hizmetlerindeki yoğunluğun azaltılmasını, ileri seviye tedavilerin oluşturduğu yüksek maliyetlerin de önlenmesini amaçladığını sözlerine ekledi.

PinPin
Yorum yapın