Bakan Işıkhan’dan Ocak Ayında Yüzde 40-45 Arasında Zam Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılına ilişkin önemli bir açıklama yaparak kamu görevlilerini sevindirecek haberleri duyurdu. Bakan Işıkhan, Ocak 2024’te kamu görevlilerinin maaşlarına yüzde 40-45 arasında bir zam artışı yapılacağını açıkladı. Aynı zamanda toplu sözleşme sürecinin tam anlamıyla genel bir uzlaşma sağlanmadığını belirten Bakan Işıkhan, beklentilerinin daha yüksek olduğunu ifade etti.

Bakan Işıkhan, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Hizmet Kolları İmza Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii ki mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma sağlansaydı daha iyi olurdu” dedi. Sendika başkanları ve temsilcilerinin özverili çalışmalarını takdirle anan Işıkhan, 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan kamu görevlileri ve emeklilerinin mali ve sosyal haklarına yönelik yapılan görüşmelerin kısmen uzlaşmayla sonuçlandığını vurguladı.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerinin vatandaşların enflasyonun altında ezilmesine izin vermediğini belirtti. “Ocak 2024’te yüzde 40-45 arasında bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bu oldukça önemli bir gelişme” şeklinde değerlendirme yapan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıkıntıların çözümü için gösterdiği çabaları takdir etti.

Konuşmasını sonlandırırken, alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Bakan Işıkhan, “Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Ancak mali haklar konusunda genel bir uzlaşmanın sağlanması daha iyi olurdu” ifadelerini kullandı. Tören kapsamında Bakan Işıkhan ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hizmet kolları sözleşmesini imzalayarak kamu görevlilerinin yeni dönemine resmi olarak başlamasını sağladı.

PinPin
Yorum yapın