Hasta Çift, Doktorlara Ölümle Meydan Okudu!

Manisa, son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet ve tehdit olaylarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. En son yaşanan olay Turgutlu ilçesinde bulunan Turgutlu Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Hastane personeli doktorlar, iki hasta tarafından ölümle tehdit edildi. Bu tür vakalar sonucunda doktorlar sessiz kalmayı reddediyor ve yaşanan olumsuzluklara karşı tepkilerini dile getiriyor.

Manisa genelinde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, taciz, hakaret ve tehdit gibi olumsuz davranışlar giderek artış gösteriyor. Son üç gün içinde ise Manisa’da bulunan iki ayrı acil serviste iki farklı şiddet olayı yaşandı. Özellikle Turgutlu Devlet Hastanesi’nde görev yapan acil tıp uzmanları Y.T. ve T.Ö., hastalar tarafından ölüm tehditleri ile karşılaştı.

Olay, dün Turgutlu Devlet Hastanesi’nin acil servisinde gerçekleşti. T.K. ve M.K. adlı hastalar, acil servise başvurduklarında öncelikli olarak kendilerine hızlı bir şekilde müdahale edilmesini istedi. Ancak acil tıp uzmanları Y.T. ve T.Ö., sıranın daha önce başvuran yaşlı bir hastanın tedavisine ait olduğunu belirtti. Bu noktada hastalar, Y.T. ve T.Ö.’ye ölüm tehditleri savurarak ciddi bir olaya yol açtılar.

Olayın ciddiyetinin farkında olan doktorlar, hızla beyaz kod uyarısını devreye soktu ve polis ekipleri hastaneye çağrıldı. İki doktor, güvenliklerinin tehdit altında olduğunu vurgulayarak T.K. ve M.K. isimli şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulundu. Yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını ve gerekli adımların atılacağını duyurdu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ YANLIZ DEĞİLDİR” Diyor Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı

Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz, meydana gelen saldırıyı sert bir şekilde eleştirerek, olaya ilişkin bir açıklama yaptı. Akagündüz, sağlık çalışanlarının zorlu şartlarda yalnız olmadıklarını ve yanlarında olduklarını vurgulayarak, “Manisa Turgutlu Devlet Hastanesi’nde görev yapan Türk Sağlık Sen üyesi Y.T. ve diğer hekim arkadaşı T.Ö., hasta muayenesi sırasında iki kişi tarafından yapılan sözlü ölüm tehdidine maruz kaldılar. Bir gün önce Salihli Devlet Hastanesi’nde, ertesi gün ise Turgutlu Devlet Hastanesi’nde hekimlerimize ve sağlık camiasına yönelik gerçekleşen bu tür çirkin saldırıları kesinlikle kınıyoruz. Üyelerimize yalnız olmadıklarını ve yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Sağlık personeline yönelik bu tarz saldırıları şiddetle lanetliyoruz. Bu vesileyle Sağlık Bakanlığı ve güvenlik güçlerini göreve davet ediyoruz. Sağlık çalışanlarımızın yalnız olmadığını bir kez daha vurgulamak istiyoruz.” dedi.

PinPin
Yorum yapın