Hemşire Özlem, Belediyeden 2 Milyon Lira Tazminat İstiyor!

Kaza mağduru olan hemşire Özlem Duymaz, olayın üzerinden tam 5 yıl geçmesine rağmen hala devam eden davada 2 milyon lira tazminat talebinde bulunuyor. Yaşadığı kaza sonucunda yaralanan hemşirenin hukuki süreci halen ilerliyor ve Özlem Duymaz, kendisine verilen zararların telafi edilmesi için iddialı bir tazminat talebiyle mahkeme karşısına çıkıyor. Hemşire Özlem Duymaz’ın uzun soluklu mücadelesi ve 2 milyon lira tazminat talebi, hukuki işlemlerde dikkatleri üzerine çekiyor.

Diyarbakır Yenigün gazetesinin haberine göre, vücudunda kırıklar oluşan hemşire Duymaz, kaldırımın içine düşmesi sonrasında 2 milyon lira tazminat talebinde bulundu. Hemşire Duymaz, yaşadığı olayın ardından tedavi sürecinin bir yıl boyunca devam ettiğini ve 8 ay boyunca demir korse kullanmak zorunda kaldığını belirtti. Kırıkların bel ve kaburgalarında meydana geldiğini dile getiren Duymaz, ilerleyen süreçte omurgasına platin takılacağını ifade etti. Hemşire Duymaz, bu olaydan sorumlu olan kişilere şikayetçi olduğunu ve hukuki sürecin devam ettiğini belirtti.

Hemşire Özlem Duymaz’ın avukatı Yasemin Kan, müvekkilinin bedensel zararlarının giderilmesi amacıyla maddi ve manevi tazminat davası açtıklarını dile getirdi. Avukat Kan, konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Diyarbakır Asliye Hukuk Mahkemelerinde maddi ve manevi tazminat davası açtık.

Bu dava kapsamında, apartmanın müteahhidine husumetimizi, çöken yapıyı halihazırda kullanmakta olan işletme sahibine ve olayda denetim yükümlülüğünü yerine getirmemekle suçladığımız Kayapınar Belediyesi’ne yönlendirdik.” Avukat Kan, Hemşire Duymaz’ın haklarının korunması için yürütülen hukuki sürecin başarılı bir şekilde ilerlediğini vurguladı.

PinPin

Avukat Yasemin Kan, bu tür dava dosyalarının hukuki sürecinin zaman alabileceğini ifade ederek şunları dile getirdi: “Taraf teşkilinin sağlanması, delillerin toplanması, keşif yapılması, kusur raporu alınması, Adli Tıp Kurumu’ndan maluliyet oranının belirlenmesi, beden gücü kaybı nedeniyle hesap raporu alınması ve maddi tazminat miktarının belirlenmesi gibi birçok işlem gerektiren bir dava sürecinden bahsediyoruz. Müvekkilimize ait dava dosyasında geldiğimiz noktada, maddi tazminat miktarını belirten hesap raporunu yakın zamanda tebliğ aldık ve rapordaki eksikliklere ilişkin itirazlarımızı gerçekleştirdik.

Ne yazık ki, pandemi ve yaşanan doğal afetler nedeniyle dosyamızın işlemleri diğer dosyalara nazaran gecikti ve süreç biraz daha uzadı. Ancak şu an sona yaklaşıyoruz.” Avukat Kan, Hemşire Duymaz’ın haklarını titizlikle savunmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini ve hukuki sürecin artık sonuçlanmaya doğru ilerlediğini vurguladı.

Ne olmuştu?

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’nde 24 Ekim 2018 tarihinde meydana gelen olay, büyük bir dikkat çekmişti. Aile Sağlığı Merkezi’nden çıkan Dr. Suzan Kuday Balık ve hemşire Özlem Duymaz, evlerine gitmek için yolda yürürken aniden zeminin çökmesiyle karşılaşmıştı. Çok şiddetli bir gürültü eşliğinde çukura düşen Hemşire Özlem Duymaz, yaşadığı ciddi yaralanmanın ardından olayın sorumlusu olarak gördüğü Kayapınar Belediyesi’ne karşı dava açmıştı.

Yorum yapın