Hemşirenin maaşı kiraya yetmiyor: 15 bin lira maaş, 13 bin lira kira!

İstanbul’da çalışan bir hemşirenin maaşının kira giderlerini karşılamakta yetersiz kalması büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. NTV’nin haberine göre, hemşirenin 15.000 TL olan maaşı, 13.000 TL’lik kira giderinin yanında oldukça az kalıyor.

Bu durum yüksek kira fiyatları nedeniyle sağlık çalışanlarının ev sahibi olmakta zorluk yaşadığı gerçeğini değiştirmiyor. Hemşirelerin bir araya gelerek aynı evi paylaşmak zorunda kaldığı bu durum, İstanbul’da çalışan sağlık çalışanlarının yaşadığı zorlukları da gözler önüne seriyor.

PinPin

Sağlık çalışanlarının özellikle büyük şehirlerdeki kira sorunu gündemdeki yerini koruyor. İstanbul’da yer alan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde çalışan 300 personelin lojmanları, hastanenin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne devredilmesi sonucu boşaltmaları için 4 aylık bir süre verildiği açıklandı.

Bu durum, çalışanların birçoğu için büyük bir sorun haline geldi ve maaşlarına yapılabilecek iyileştirmelerin yanı sıra konut sorununa da çözüm arayışları hız kazandırdı. Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nin Cerrahpaşa’ya devredilmesi sonrası lojmanlardan çıkmaları istenen sağlık çalışanları için yeni bir sorunun fitilini ateşledi.

Yorum yapın