Suçüstü Yakalanan Sahte Dişçiye Beş Yıla Kadar Hapis Cezası İstenebilir

Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde Davut N. hakkında sahte dişçi olduğu iddiasıyla dava açıldı. 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemi istendi. Tutuklanmayan Davut N. suçlamaları reddetti. Daha önce İstanbul’da diş hekimleri ile çalıştığını söyledi. Herhangi bir tedavi veya işlem yapmadım.

İddiaya göre Davut N., Babaeski’nin Hacıhasan ilçesinden kiraladığı özel muayenehanede kendisini diş hekimi olarak tanıtarak hastalara bakmaya başladı. H.K. Davut N. H.K.’de tedavi altına alındı. sınava giren tek kişi oydu. Diş problemine çare bulamayan H.K., Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvurdu.

İl Sağlık Müdürlüğü, şikayeti üzerine Davut N.’nin diş hekimi olmadığını tespit etti. Suç duyurusunda bulundular. Olayı araştıran polis, Davut N’yı buldu. muayene koltuğunda otururken eldiven ve maske takıyordu.

Davut N.’nin gözaltında tutulduğu sırada iş yerinden malzemeler alındı. Davut N., işlemlerinin ardından adliyeye götürüldü ve ardından sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Daha sonra serbest bırakıldı. Üç gün tutuklu kalan Davut N., avukatının talebi üzerine serbest bırakıldı.

Babaeski Cumhuriyet Başsavcılığı, Davut N. hakkında “izinsiz ilaç kullanmak” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası gerektiren iddianame hazırladı.

Babaeski Sulh Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti. İş yerindeki kameraların polis tarafından incelendiği belirtildi. Davut N. hastalara doktormuş gibi müdahale etti. Bazı kişilerin ağızlarını tutarak ofisten ayrıldığı görüldü.

“Herhangi bir tedavi veya işlem yapmadım.”

Sanıkları savunan Davut N. oldu. “Daha önce İstanbul’da diş hekimleriyle çalıştım.” Manevi kız kardeşim Sevinç Ö.G. diş hekimi olan babaeski mahallesi iş yerini kiraladık. Henüz herhangi bir işlem veya tedavi açmadık. Yapmadım.

Solayın ertesi günü yapılan arama sırasında beni kabul etti. Dayanamadığı için S.D.’nin dişlerini takma isteğini kabul ettim. Kaplamalara yapıştırıcı uygulamak için işten malzemeler kullandım. Polisin olay yerine geldiğini söyledi.

PinPin
Yorum yapın