TBMM’de Bu Hafta Hangi Konular Gündemde?

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, 24 Ekim Salı gününden itibaren Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerine devam etmek üzere haftalık çalışmasına başlıyor. Genel Kurul’da, Kanun Teklifi’nin ikinci bölümündeki maddeler ele alınacak. Bu maddeler arasında öne çıkanlar, emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmesi, Kapadokya Alanı Hakkında Kanuna ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansına ilişkin düzenlemeler bulunuyor. Kanun Teklifi, torba yasa kapsamında değerlendirilecek.

Ayrıca, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) tarafından TBMM Başkanlığına sunulan ve kentsel dönüşüm konularını içeren “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” de görüşmeleri devam ediyor. Bu teklife göre, kentsel dönüşüm süreçlerinde, yapı ruhsatı alınması dahil olmak üzere tüm iş ve işlemler, maliklerin salt çoğunluğu ile aldığı karara istinaden gerçekleştirilecek.

Salı ve çarşamba günleri ise TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları gerçekleştirilecek. Bu toplantılarda siyasi partiler, güncel konuları ve gündemdeki meseleleri ele alacak ve görüşlerini kamuoyu ile paylaşacaklar.

PinPin
Yorum yapın