Almanya’dan Türkiye’ye Tedavi İçin Götürülen Öğretmen Hayatını Kaybetti

Görev yaptığı Almanya’da görev yaptığı sırada rahatsızlanan ve talebi üzerine geçen yıl Kasım ayında Türkiye’ye getirilen Firdevs Öğretmen Gülben PKMezoğlu, Adana’da kaldırıldığı hastanede 42 yaşında hayatını kaybetti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Şehit Zeynep Sagir Anadolu Lisesi’nde görev yaparken Almanya’ya atanan ve rahatsızlanan Türkçe öğretmeni Firdevs Gülben pekmezoğlu sözleşmeli olarak hastaneye kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mahmut Özer’in girişimiyle Sağlık Bakanlığı’na bağlı ambulans uçaklarla Ankara’ya götürülen Pekmezoğlu, Türkiye’de tedavi görmek isteyince Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Adana’da bu hafta özel bir hastaneye kaldırılan Firdevs Gülben Pezmezoğlu hayatını kaybetti.

Pekmezoğlu’nun cenazesinin ertesi gün saat 12.00’de kılınacak cenaze töreninin ardından Kabasakal Mezarlığı’na defnedilmesi planlanıyor.

Almanya’da Türk eğitimci olan ve Lupus nedeniyle yoğun bir şekilde tedavi altına alınan Firdevs Gülben Pekmezoğlu, geçtiğimiz Kasım ayında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in desteğiyle Türkiye’de tedavi görmek isteyince uçakla bir ambulans Türkiye’ye getirildi.

PinPin
Yorum yapın