Kamu Zararına Sebep Olan Özel Hastane Çalışanları Tutuklandı

İzmir’de bir özel hastanenin kamu zararına neden olan iddialarıyla ilgili gözaltına alınan 14 şüpheliden 2’si tutuklandı. Yapılmayan tedavi ve işlemleri fatura ederek yaklaşık 147 milyon liralık bir zarar oluşturdukları düşünülüyor.

İzmir’deki özel hastanenin kamu zararına neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişi hakkındaki gelişmeler netleşiyor.

İzmir’de yapılan operasyonda gözaltına alınan 14 şüpheliden 11’i adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3’ü serbest bırakılırken, 2’si tutuklandı ve 2’si de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer 7 şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Operasyonun ayrıntılarına ilişkin haberler sitemizden takip edilebilir.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, bir özel hastane sahibi, 4 çalışanı ve 9 doktor “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “resmi belgede sahtecilik”, “nitelikli dolandırıcılık”, “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” ve “Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’na muhalefet” suçlamalarıyla aranıyordu. İzmir, İstanbul, Manisa ve Şırnak’taki adreslere yapılan eş zamanlı operasyonda, İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 14 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, kamu zararına neden olarak, yapılmamış tedavileri yapılmış gibi gösterdikleri, yurt dışındaki doktorları hastanede çalışıyormuş gibi göstererek kaşelerini kullandıkları ve çeşitli yöntemlerle fatura düzenleyerek toplam 147 milyon liralık zarara yol açtıkları iddia ediliyor.

PinPin
Yorum yapın